Nadszedł czas, abym ci pokazał – Przy okazji, chodzi o wyzwania związane z marketingiem internetowym

Niedawno uczestniczyłem w mastermindzie/wywiadu z moim wspaniałym mentorem marketingu i chciałem podzielić się z Tobą kilkoma świetnymi radami, których udzielił, jak pokonywać wyzwania marketingu internetowego. Dał świetny wgląd w powody, dla których nowicjusze mają wyzwania i dlaczego zaawansowani marketerzy mają wyzwania.

visit https://takolako.pl/2020/09/16/reklama-w-sieci/

Podczas tego mastermind podał 4 powody, dla których nowicjusze mają trudności i naprawdę ugrzęzli w wyzwaniach związanych z marketingiem internetowym. Najpierw tam zacznę.

Ludzie używają wymówki, że marketing internetowy nie jest dla nich, ponieważ nie rozumieją, jak go zintegrować lub jaki jest sens poświęcania czasu, pieniędzy i energii na marketing internetowy. Zwykle nie rozumieją, w jaki sposób marketing internetowy może być wykorzystany do lepszej obsługi klientów poprzez zaufanie i zaangażowanie i nie widzą wspaniałej wizji tego, jak może on zwiększyć zyski.

Ludzie mówią, że nie mają czasu. Po tym zwykle pojawia się komunikat Nie mam wiedzy ani umiejętności. Tak naprawdę mówią, że nie widzą wartości. Postrzegają to bardziej jako zabawę niż produktywność.

Inną świetną wymówką dotyczącą wyzwań związanych z marketingiem internetowym jest: „Nie mam pieniędzy, nie mam na to budżetu”. To jest wspaniałe w marketingu internetowym, że jest on stworzony jako źródło informacji dla ludzi z ograniczonym budżetem. To nie jest strategia szybkiego uzyskiwania wyników, należy jej używać na dłuższą metę i budować kawałek po kawałku każdego tygodnia.

Być może najbardziej uzasadnionym wyzwaniem jest nadążanie za nowymi zmianami dzięki nowym zasobom i zmieniającym się wytycznym. W końcu trudno chcieć włożyć wysiłek w jakikolwiek marketing, kiedy wydaje się, że czas, energia i pieniądze byłyby zmarnowane, gdy nie masz pełnej kontroli nad przekazem.

Jeśli chodzi o zaawansowanych użytkowników, jest to kwestia marketingowych zaślepek. Dzisiaj jesteśmy przytłoczeni reklamami i promocjami za każdym rogiem. Kiedy tak się dzieje, ktoś zwykle tworzy wiadomość, która jest wyjątkowa i inna, co przykuwa uwagę na chwilę, a potem wszyscy to robią. Zanim się zorientujesz, wszyscy znów mają klapki na oczach.

Przy okazji bądźcie czujni, ponieważ wyjaśnię, jak ominąć te przeszkody.

Innym jest odpowiednia i wciągająca treść. Jeśli nie znasz swoich odbiorców wystarczająco dobrze, dość łatwo jest zauważyć, że spojrzą na ciebie przez 3 do 5 sekund i pójdą dalej/zapomną o tobie. Ale zidentyfikuj, czego szukają i daj im możliwość nawiązania kontaktu z ekspertem/wypowiedzenia swojej opinii, a już to zrozumiesz.

Ostatnim wyzwaniem jest pozostanie z marketingiem internetowym na dłuższą metę. Marketing internetowy nic ci nie da, jeśli poświęcisz mu tylko kilka tygodni lub miesięcy i oczekujesz, że udowodni ci, że działa. Każdy zasób jest tworzony w określonym celu i od Ciebie zależy, czy dołożysz wszelkich starań, aby zrozumieć ten zasób i wykorzystać go w pełni na swoją korzyść.

Teraz, jak powiedziałem, dam ci radę, jak stawić czoła niektórym wyzwaniom. Cóż, moja rada jest dwojaka. Najpierw włóż wysiłek w rzeczy, których inni nie zrobią. Naucz się robić dla swoich klientów rzeczy, których nie zrobi konkurencja. Drugim jest zrobienie czegoś, co jest poza wzorcem odbiorców. Jeśli na przykład są otoczeni ulotkami, zrób nadmuchiwany balon, który stanie im na drodze i nie mogą nie zauważyć. Oto aktualny przykład, który robią niektórzy z moich mentorów marketingowych, wracając do direct mail. Powodem jest to, że ludzie nie otrzymują tak dużej ilości poczty, jak są przyzwyczajeni, wysyłaj im coś, co mogą poczuć, a nie cyfrowo, gdy jesteś firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, co łamie ich schemat i powoduje chwilę skupienia.